| BiscuiteCuCiocolataa a întrebat:

Buna TPU.De ieri tastatura mea nu mai merge si acum de fiecare daa cand apas veo tasta mi se blocheaza pc-ul. Ce are si ce pot sa fac in legatura cu asta pentru ca nu as vrea sa-mi cumpar alta?

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

S-ar putea sa nu fie de la tastatura. Cere una de la un prieten, coleg, vecin doar pentru a incerca daca merge cu alta. Daca PC-ul iti face aceeasi problema, inseamna ca ai un virus sau o problema in sistemul de operare si e de recomandat reinstalarea sistemului. Daca e de la tastatura, iti recomand sa iei alta (nu e deloc scumpa). Gasesti si putin peste 10 RON. Succeswinking

2 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Inchide pc-ul. apoi scoate si baga tastatura in mufa, inapoi. deschide pc-ul. daca tot asa ti se intampla, reinstaleaza windows-ul. poate fi un virus sau niste fiseire duse din windows(sterse, ma rog). totusi, daca ai posibilitate, ia tastatura si mergi la alt calculator. dar sunt sanse mici sa fie tastatura stricata!

| MaverickSH a răspuns:

Incearca sa reinstalezi windowsu daca tot nu merge cumparati alta