| RukkyRukkya a întrebat:

Buna TPU de un timp.mi se stinge monitorul..adica aprind calculatorul, si monitorul e stins.dar unitatea merge, apas pe butonul de la monitor se aprinde pentru 2 secunde, apoi se stinge iar. apas din nou se aprinde 2 secunde, iar se stinge si tot asa..stau vreo 2 ore si fac asa, si abia dupa 2 ore merge, apoi cand il sting si il aprind a 2`a zis iar face asa.ce are?

5 răspunsuri:
| Aide a răspuns:

S-ar putea sa ai ceva la placa video. Mergi la magazinul de la care l-ai cumparat daca ai garantiewinking

| ionut258 a răspuns:

Exact asa am patit eu cu monitorul acum un an, mi s-au ars neoanele, dar nu mai megrea deloc, oricat il tot aprindeam pentru alea 2 sec. Solutia a fost al monitorbig grin

| Xoniaa a răspuns:

Buna, vai asta am patit eu la laptop sad Mi s-a stricat ecranul si nu l-am mai dus la reparat ca nu avea rost pentru ca tot asa se intampla asa ca mi-am luat un calculator, eu zic sa te duci la cineva care stie mai bine si sa vezi ce zice, si mie asa imi facea si mi s-o stricat sad. Pa pa! :*

| Punkt_Soryn_1989 a răspuns:

Nu are nici o legatura cu placa video!
o data ce tu aprinzi monitorul si se stinge singur este el cel cu pricina.
daca ai sursa de alimentare externa( incarcator similar celor de laptop ) incearca sa il inlocuiesti daca nu ai, si este direct alimentat cu 220 V incearca intr-un service are sursa defecta. stai linistita restul calculatorului nu are nici o problema.

| TripaRamy a răspuns:

Poi, ori e problema cu cablul ori placa video, asa am patit si eu.