| adryadryutza a întrebat:

TPU!
Deci. am Leptop Acer. Eu mi-am instalat Windows 7. dar. nu pot gasi camera Web. adica o caut peste tot in leptop dar nu gasesc programul.
Ma poate ajuta cineva?
Funda + Vot! puppy dog eyes
Astept raspuns cat mai repede! happy

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

...și în concluzie :). Dacă camera web funcționează în aplicații ca skype sau messengerul Yahoo, înseamnă că driverele acesteia sunt instalate. Dacă nu funcționează trebuie instalate.
Verifică în automatic updates la important/optionales updates.Acolo le vei găsii și instala.
O altă chestie ar fi că driverul e una și aplicația camerei web(aia cu care poți face poze și tot felul de minuni) e o aplicație ce în unele cazuri se instalează o dată cu driverul camerei Web(așa era la Xp, acum e cam....instorie).
Deci daca vrei o aplicație ce face tot felul de ghidușii cucamera web încearca asta:
http://www.nchsoftware.com/capture/
Succes

| horia2012 a răspuns:

Windows 7 nu instaleaza camera web. Vezi exact ce marca de laptop ai, cauta-l pe net si descarca driverul camerei web atat dupa marca laptop-ului cat si dupa Windows.