| Gabitzu246 a întrebat:

Deci de aproximativ 2 saptamani PC-ul meu a c-am obosit,
din senin cand navighez pe net s-au fac altceva deodata imi apare ecranu roz cu niste puncte albe si nu mai pot misca mouse-ul sau sa tastez ceva practic nu mai primeste nici o comanda lucrul asta se intampla c-am o data la 2 zile vrei idee de ce ar putea fi?
Mentionez ca temperaturile procesorului, placii video sunt normale.

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Pai, ar putea fii un virus puternic, de obicei primul lucrui pe care-l zic este sa flosesti un antivirus, dar asta fiind cazul, te sfatuiesc direct sa reinstalezi windows-ul, pentru ca daca virusul poate face asta, inseamna ca este destul de bun si de puternic.
Daca dupa ce ai reinstalat windows-ul tot asa face, trebuie dus la un specialist, poate e vreo problema din unitate, vreo piesa stricatawinking

| bitihacy a răspuns:

E posibil ca ramii sa iti fac figuri. Scoate-i, stergei cu o carpa moale de bumbac si pune-i inapoi. Daca tot asa face, lasa-mi id si te ajut cu ce stiu.

| Kamakura a răspuns:

O fi un virus.