| Adicutzu a întrebat:

Deci ma confrunt cu o dilema. As vrea sa imi iau un pc pentru gaming cu buget redus (1400-1500 lei doar unitatea centrala) Am dat de doua pc-uri la preturi asemanatoare, dar componente diferite si nu stiu pe care sa il aleg...As dori ca raspunsul sa fie cat mai cuprinzator (la ce e mai bun unul, la ce e mai rau celalalt). Va rog nu raspundeti decat daca aveti cunostinte in IT.

Primul(Emag):http://www.emag.ro/......uxActionV6
Celalalt (PC Garage):http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/media /
PS: nu ma intereseaza sistemele mai scumpe de atat:D

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pot sa zic sunt asemanatoare, eu l-as cumpara pe cel de pe pc garage, are procesorul un pic mai bun si imi place placa aia grafica, dar are doar 4 gb of ram, oricum si aia sunt destui, la cel de pe eMAG sincer nu imi place ca are hardul asa de lent, adica 5400 rpm, ca la un laptop, un hard asa de mare ar trebui sa aiba si o viteza mai de doamne ajuta si de obicei la sisteme desktop e 7200, ce sa zic decizia iti apartine!

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nici unul, sincer. Incearca sa faci un minim efort pana la cel de aici http://bit.ly/KSPgNw. Este mai performant decat oricare din cele doua gata asmablate, si macar sursa spre exemplu e de o calitate mai buna, asta influentant rezistenta in timp.Asamblarea te costa separat 39 lei. DAca ai nelamuriri, foloseste facut. raspunde

| Adicutzu explică (pentru sltlp):

Srsdani, multumesc, asa o sa fac:D dar o sa schimb placa de baza cu asta:http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/asus/p8h61-m-lx/ deoarece cealalta are foarte multe minusuri in comentarii... de muntat il montez eu ca ma pricep si eu la PC-uri doar ca am vrut sa vad si alte pareri, MULTZAM:D

| sltlp a răspuns (pentru Adicutzu):

Ok, daca vrei or educere, voucherul 6WXBQPKQ si o sa primesti o reducere. Nu e nevie de ciestie ce, ele sunt apropiate ca si dotari placile de baza. Oricum is aproape identice, dar Asus maia re un slot pci express, in caz ca o sa vrei sa pui stiu eu, alte 2 placi. salut!

| Adicutzu explică:

Srsdani, multumesc, asa o sa fac:D dar o sa schimb placa de baza cu asta:http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/asus/p8h61-m-lx/ deoarece cealalta are foarte multe minusuri in comentarii...de montat il montez eu, ma pricep si eu la PC-uri doar am vrut sa vad si alte pareri...multzam:D

| Adicutzu explică:

Tu nu cumperi nimic, sa ne ajutam reciproc cu voucher-ul?

| sltlp a răspuns (pentru Adicutzu):

Eu nu am ce sa cumpar:p nu e nevoiebig grin