| Geoops a întrebat:

Deci, v-am rugat sa-mi dati site de unde sa instalez Yahoo 11. Si va multumesc mult ca mi-ati raspuns. insa toate linkurile pe care mi le-ati dat sau care le-am cautat eu, nu merg, adica, downloadez programul, iar cand vreau sa instalez, imi apare eroare sad. Calculatorul l-am reformatat abia azi. Credeti ca este din cauza lui sau? Va rog sa raspundeti doar daca sunteti siguri. Dau funda, ca de obicei!

Răspuns Câştigător
| imaqtpie a răspuns:

Vezi daca rezolvi, daca nu zii. http://blog.ov1d1u.net/2009/09/nsis-error-launching-installer-sau.html

12 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Http://messenger.yahoo.com/download/
daca scriai pe google yahoo messanger download, te ducea la pagina oficiala si era acolo butonul download.

| Geoops explică (pentru alecx4music):

Asa am facut, insa imi apare o eroare stupida peste tot. sad

| Geoops explică (pentru alecx4music):

Asa am facut

| alecx4music a răspuns (pentru Geoops):

Fa un screenshot cu eroarea si posteaz-o pe un site de upload media imageshack sau oricare altu... si iti spun din ce cauza nu te lasa sa-l instalezi...

| alecx4music a răspuns (pentru Geoops):

Pot fi 2 probleme:
1. Nu astepti ca kit-ul de instalare sa se descarce complet, (ceea ce duce la crash-ul lui atunci cand il rulezi - si este foarte normal tinand cont ca este doar o bucata din program)
2. Ai probleme cu instalatorul din windows. Install shield. Fie ca versiunea de windows pe care o instalezi este modificata, fie ca un program pe care il instalezi de obicei duce la crash-ul lui.
Daca este decat installshield de vina, descarca-l de aici.
Daca tot iti face probleme, inseamna ca este din cauza Windows-ului, deci iti recomand sa faci rost de alta versiune de Windows.
http://installshield-professional.en.softonic.com/

| imaqtpie a răspuns:

Ce eroare?

| Geoops explică (pentru imaqtpie):

Nu stiu. ceva de genu' " Error lauching install"

| Geoops explică (pentru imaqtpie):

Mersi oricum, insa acum mi-am rezolvat problema. Apreciez oricum ca te-ai oferit sa ma ajuti, m asa ca meriti funda kiss

| imaqtpie a răspuns (pentru Geoops):

Cum ai rezolvat?

| Geoops explică (pentru imaqtpie):

Pai. a trebuit sa. i-au aia care am downloadato, a trebuit s-o iau din lista cu "chestii downloadate" si sa o pun pe dekstop si apoi am incercat din nou. nu stiu daca ai inteles... Daca nu ai inteles vino la profilul meu si citeste acea intrebare cu "yahoo 11" si citeste raspunsul castigator laughing eu nu sunt foarte buna la dat explicatii

| imaqtpie a răspuns (pentru Geoops):

Da am inteles.