| anonim_4396 a întrebat:

Din cate am inteles laptopul nu este facut pentru jocuri mai exact pentru studii. si as vrea sa stiu cu toate astea ati recomanda sims2 pe laptop adica cei care ati avut cum se misca jocu pe laptopul vostru?
Funda cine ma lamureste

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

In functie de configuratia laptopului merge orice joc instalat pe el, inclusiv Sims 1, 2 sau 3. Deci daca ai procesor, placa video si memorie ram buna, atunci poti rula jocuri pe acel dispozitiv. Pana nu stiu ce configuratie ai, nu pot sa-ti spun daca ruleaza sau nu Sims 2 pe laptopul tau.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Cum aflu configuratia laptopului scuze dar nu ma pricep in calculatoare. etc

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Intra in Start ->in Run scrie ->dxdiag ->click OK-> fa print screen din tabul System si Display apoi posteaza printurile aici.

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Nu inteleg. Am facut cum mi-ai zis insa m-am impotmolit cand spui tu ca trebuie sa dau print screen... si alea. nu inteleg ce trebuie sa iti arat fi cat de detaliat poti.

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa ce ai deschis ->dxdiag.

CUM FACI UN PRINT SCREEN? Te duci la pagina respectiva si apesi tasta PrtScr sau Print sau End (dreapta sus)apoi deschizi Paint si dai ''Lipire''(sau Ctrl + V ) ->o sa-ti apara pagina acolo->dupa care o salvezi in format jpg sau png. Daca ai windows 7 mai ai si varianta unui mic program care il ai deja preinstalat ->SNIPPINGTOOL (il cauti in START). Acum pentru a obtine si un link pentru pagina respectiva incarci acea poza aici http://imgur.com/ si dupa incarcare iti va rezulta cateva linkuri (tu il copiezi pe al doilea din stanga sus -> Direct Link (email & IM)) si il postezi unde vrei tu (daca vrei sa arati poza cuiva ii trimiti acel link)

| OoBunnyoO a răspuns:

Exista si laptopuri pentru jocuri. In special cele mai mari. Trebuie sa verifici de ce este nevoiep entru jocul pe care il joci, ce procesor, ce memorie si ce placa video iti trebuie si poti cumpara laptopul care are aceste cerinte.

| varcolaccc a răspuns:

Laptopul ce este de fapt? PC portabil adica il poti lua dupa tine. Poti face exact aceleași lucruri ca si pe calculatorul propriu zis. Daca ai toate cele bune care le-a spus si Nelu atunci poti rula orice joc fara probleme ca si pe PC desigur.

| EllaCikka a răspuns:

Off la mine foarte greu! nu iti recomand sa il download-ezi happy la mine e Asus happy unele jocuri merg bine altele franeaza!