| AlexaSiAtat3 a întrebat:

Dispun de aproximativ 500 de lei, si as dori sa achizitionez o tableta. O voi folosi pentru scoala, pentru calatorii si poate pentru cateva jocuri.
Vreau sa aiba memoria RAM de 1 GB, si cam atat in mod special.

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

La 500 lei nu poti sa ai prea multe pretentii...
http://bit.ly/1bjUITu
sau daca vrei, dar mai scumpa de la un producator mai serios: http://bit.ly/1fFQp90

| bogboy101 a răspuns:

Vonino orin s e cea mai buna alegere procesor qoad core mem ram 1 gb dttr 3 8 gb mem interna.E de incredere marca am si eu. Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| nemesis1000 a răspuns:

Cu 500 ron sau mai putin poti cumpara o PETARDA CHINEZEASCA. Tabletele decente sunt ceva mai scumpe. Exemplu cauta Accer, Lenovo, Asus sau Samnsung.(pe android). Altceva insemna bani aruncati pe geam.Nu recomand vonio, evolio, serioux, Allview, ......Mai strange ceva banuti si cumpara un lucru serios, bun, performant si durabil.Cand cumperi un produs, trebuie sa-l utilizezi ani de zile, nu-l cumperi sa functioneze 3 luni si alea chinuite.Nu cumpara chinezarii ca o sa fii extrem de dezamagit(a). Bafta.

| bogboy101 a răspuns (pentru nemesis1000):

De unde sti tu? ai avut vreo data vonino? sunt americane cauta pe net.Eu am de 1 an si nu sunt deloc dezamagit.

| nemesis1000 a răspuns (pentru bogboy101):

Dintr-o eroare am cumparat si eu 2 tablete, una la 450 ron si alta la 550 ron, cu procesor dual-core 1, 5 ghz, 1gb DDR3 rezolutie 1280 x 800....De-a lungul timpului(ani) am testat, reparat cateva zeci de bucati.tot ce vrea sa spun este ca sunt praf.CALITATEA + PERFORMANTA LASA DE DORIT.Au MULTE minusuri comparativ cu tablete cu nume care au aceleasi specificatii de ordin tehnic. Bafat.

| bogboy101 a răspuns (pentru nemesis1000):

De aia se numesc tablete de buget.dar isi fac treaba foarte bine.Acum fiecare cu ce buget are ca asa am vrut sa-mi iau un Asus padfone si am gasit atbleta mai ieftina chinezeasca si merge de 10 ori mai bine si are specificatiile mai bune.

| nemesis1000 a răspuns (pentru bogboy101):

Bai baiatule, tu chiar nu ai inteles ce am scris eu? Eu nu recomand astfel de tablete...tu chiar nu stii ce insemna un produs calitativ si performant? Tu chiar crezi ca unul facut pe vapor sau in locuri obscure (no-name), este mai bun decat unul facut pe o linie speciala? Chiar crezi ca o copie este mai buna decat originalul? Pretul reflecta calitatea, nu cantitatea....Niciodata un low cost budget nu este mai bun decat un high end.

| bogboy101 a răspuns (pentru nemesis1000):

Da ma da e ca tinelaughing