| Alyna19992013 a întrebat:

Doamna de istorie ne-a zis sa facem un referat de vreo 5 pagini despre cetatenia europeana. Trebuie sa il facem pe calculator si apoi il printam... Vreau si eu un program ca sa fac referatul.

Răspuns Câştigător
| Gas a răspuns:

Descarcat si instaleaza asta: https://donate.libreoffice.org/......in_x86.msi

Este un pachet office gratuit care nu-ti v-a da batai de cap legate de activare, licente si alte tampenii. Dupa instalare intri in Start-Programe-LibreOffice si acolo ai LibreOffice Writter. De aici te descurci tu cu continutul referatului. Bafta!

| Gas a răspuns (pentru Gas):

Aaa inca ceva. Dupa ce termini de scris referatul pentru a-l salva intr-un format pe care sa-l poata deschide "doamna de istorie" te duci la File(Fisier) si alegi Salveaza ca(Save as...) si acolo la formatului documentului (sub numele fisierului) alegi Microsoft office(world) 2003/2007 (fisierul v-a avea extensia/terminatia.doc).

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ai Microsoft Word instalat poti sa instalezi un program gratuit de scriere, gen OpenOffice.

| An0oNim0uS a răspuns:

Click dreapta pe desktop - new- Microsoft document world sau cauta pe net asa ceva si instaleaza-l