| orton123456 a întrebat:

Ei bine vreau sa-mi pun Wi-Fi in casa si ma gindeam sa-mi iau un TP-Link TL-WR702N. Problema este ca nu stiu prea multe despre el.Eu am un router D-Link dar care nu are Wi-Fi, l-am cumparat cu un an in urma deci e prea devreme sa cumpar un router nou cu Wifi.Intrebarea mea este, cum poti porni acest TP-Link TL-WR702N,trebuie sa-l conectez cu routerul? Mai pe scurt, cum il conectez(adica cum il pornesc ca sa-l pot folosi. Spuneti-mi toate variantele. Am Windows XP Professional.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Nu iti recomand deloc router-ul ala(702n). Stai cumva intr-o grota sa nu ai spatiu? Far asuparare. Dimensiuni scazute=performante scazute
2. ca si idee: http://totallasttutorial.weebly.com/......reless-rds teoretic nu o sa mai ai nevoie de acel D-Link daca iei un router mai"normal".

| zuzuluzu a răspuns:

Am si eu routerul acela merge destul de bine nu am probleme, e un router ca oarecare. Are conexiune de la RDS si il folosesc prin 2 pereti si 50 metri. Am la laptop 5liniute de semnal

| zuzuluzu a răspuns:

Sau ai putea sa iei ceva de genul http://bit.ly/1pPiEao

| veronika999 a răspuns:

Buna.Eu am TP-Link si e foarte bun aparatul.Acesta transforma netul din fir in unde radio iar ca laptop-ul sa le citeasca trebuie sa instalezi cd-ul de la aparat.E super simplu de instalat, plus ca ai si o carte cu instructiuni acolo despre cum sa faci totul.Pentru a avea aria de acoperire mai mare si semnal mai puternic, iti recomand sa iei aparatul cu 2 antene.Chiar merita banii, eu avand net de la Digi numai prin fir, caci in zona mea nu aveau wireless, am luat aparatul si sunt foarte multumita. Sper ca te-am ajutat :*

| orton123456 explică:

Dar imi puteti recomand altceva, nu vreau un router deoarece am unul cumparat de abia 1 an.