| tzus a întrebat:

este bun telefonul Nokia c3? funda pentru cele mai multe informatii

9 răspunsuri:
| PickUp a răspuns:

Da este foarte bun!
Specificatii Nokia C3
Retele 2G GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Introdus in Aprilie 2010
Caracteristici fizice
Dimensiune 115.5 x 58.1 x 13.6 mm, 63.2 cc
Greutate 114 g
Culori 3
Ecran
Tip TFT, 256K culori
Marime 320 x 240 pixeli, 2.4 inci
Altele - Tastatura QWERTY
Sunet si alerte
Tip alerte MP3
Vibratii
Altele - Handsfree integrat
- Iesire audio cu mufa jack de 3.5 mm
Capacitate de stocare si procesare
Agenda Practic numar nelimitat de inregistrari, cu imagini
Apeluri efectuate
Apeluri primite
Apeluri pierdute
Memorie interna 55 MB
Slot pentru card microSD
Optional - Suporta card de pana la 16GB
Transfer de date
Transfer date GPRS Clasa 32
EDGE Clasa 32
3G
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g
Bluetooth Da, v2.1 cu A2DP
Infrarosu
USB Da, v2.0 microUSB
Facilitati
Mesagerie SMS, MMS, Email, Push Email, IM
Browser WAP 2.0/xHTML, HTML (Opera Mini)
Jocuri Descarcabile
Radio Radio FM Stereo cu RDS
GPS
Java Da, MIDP 2.0
Altele - Integrare cu retelele de socializare
- Ruleaza clipuri MP4/H.264/H.263/WMV
- Ruleaza muzica MP3/WAV/WMA/eAAC+
- Flash Lite v3.0
- Comanda vocala/ apelare vocala
- Calendar
- T9
Camera
Camera primara 2 MP, 1600x1200 pixeli
Video Da, QCIF@15fps
Camera secundara
Acumulator
Model Acumulator standard, Li-Ion 1320 mAh (BL-5J)
In asteptare pana la 792 h
Convorbire pana la 7 h
Informatiile prezentate despre Nokia C3 provin de pe pagina producatorului sau alte surse de informare publice, nu putem garanta ca sunt 100% corecte, inainte de cumpararea unui telefon mobil Nokia C3 verificati specificatiile tehnice cu vanzatorul magazinului. Va multumim pentru intelegere si va uram succes in achizitionarea telefonului Nokia C3 la cel mai bun pret.

General Versiuni
Retea UMTS / GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 2100
HSDPA 850 / 1900 - versiune pentru Statele Unite
Anul aparitei 2010-04-13
Dual SIM Nu
Dimensiuni 115.5 x 58.1 x 13.6 mm, 63.2 cc
Greutate 126 g
Ecran Tip TFT, 256k culori,
Dimensiune 240 x 320 pixeli, 2, 36 inci
Alte - Tasta scroll - 5 directii, tastatura completa QWERTY
Tonuri de apel Tip Polifonic, Monofonic, True Tones, MP3
-Mufa audio iesire 3.5 mm JACK
Personalizare Download,
Vibratii Da,
Memorie Agenda telefonica Intrari si campuri nelimitate
Registru apeluri Detaliate pe maxim 30 zile
Memorie interna - 55 MB memorie interna
Slot card de memorie microSD (TransFlash), schimbare rapida, maxim 8GB
Transfer de date GPRS Class 32,
HSCSD Da,

EDGE Clasa 32, 296 / 177.6 kbits,
3G Da, 384 kbps
WLAN Wi-Fi 802.11b/g
Bluetooth Da, v2.1 cu AD2P
Port infrarosu Da,
USB Da, v2.0 microUSB
Functii Mesaje SMS, MMS, Email, Mesagerie Instant,
Browser WAP 2.0/xHTML, HTML,
Jocuri Da + downloadabile Java,
Carcasa Metal alb, metal gri
Camera 2 MP, 1600x1200 pixeli, video (QVGA@15fps), flash
Sistem de operare Propriu
GPS Nu
Radio Da, radio FM cu RDS
TV Nu
Java Da MIDP 2.0
Alte functii - WAP
- Ceas
- Alarma
- Java MIDP 2.0
- T9
- Comenzi vocale
- Reportofon
- Functii PIM complete inclusiv calendar, organizer si printare documente
-Aplicatii Office
-Radio FM
-Handsfree incorporat
-MP3/AAC/MPEG4 player
Acumulator Tip Li-Ion 1320 mAh (BL-5J)
Durata standby 800 ore
Durata convorbiri 7 ore
Service Platforma interna Nokia BB5
Solutie decodare Nu
Valoare SAR 1.11 W/kg (cap) 0.87 W/kg (corp)
Accesorii Incarcator
Handsfree
Handsfree Bluetooth
Car KIT

Nokia C3 cunoscut anterior sub denumirea de Mystic, este un telefon cu Symbian S40, si este primul din aceasta serie cu o tastatura completa QWERTY. C3 dispune de un display de 2.4 inch QVGA, Wi-Fi, Ovi Mail, Ovi Chat, aparat de fotografiat de 2 megapixeli si suport pentru card MicroSD. Acesta va fi disponibil incepand cu al doilea trimestru din 2010 pentru doar 90 euro, in mai multe versiuni de culoare de la gri, roz si pana la alb si auriu.

Sper ca te-am ajutat!
Bafta!
Funda plz

| tzus explică (pentru PickUp):

Sincer eu nu am nevoie sa stau cu el pe internet sau sa fac pozele de 8 MP..mai mult am nevoie sa scriu mesaje cu el repede si sa askult muzica big grin iar eu momentan am Samsung gt-s5230 si ma dispera

| PickUp a răspuns:

Mane eu imi fac treabahappy Vreau sa ajung expertlaughing Si vreau sa te conving ca este un telefon bun!

| PickUp a răspuns:

Mersihappy Ma bucur ca team convinslaughing)

| tzus explică:

Sincer eu nu am nevoie sa stau cu el pe internet sau sa fac pozele de 8 MP..mai mult am nevoie sa scriu mesaje cu el repede si sa askult muzica big grin

| Diianna05 a răspuns:

Buna. Sigur, Nokia C3 e un telefon destul de bun. Eu il am de un an si ceva. Are si card, si wifi, mie imi place mult tastatura qwerti pentru ca scriu mesaje non-stop. Poti sa ti-l achizitionezi cu incredere happy

| Pυƒυℓєтє a răspuns:

In general telefoanele Nokia nu sunt bune. Mai bine ti-au lua un alt telefon. Ma rog, ele nu se descarca atat de usor ca altele, dar nu sunt prea bune. Sunt un "jaf" de telefoane, ca sa zic asa... In locul tău nu mi-as lua.

| danimazzz a răspuns:

Iati un Samsung sau un HTC mai bine decat Nokia ca sunt cele mai proaste telefoana infara de lumia 920 ala e un telefon de prima clasa.

| tzus explică (pentru danimazzz):

Sincer eu nu am nevoie sa stau cu el pe internet sau sa fac pozele de 8 MP..mai mult am nevoie sa scriu mesaje cu el repede si sa askult muzica big grin iar eu momentan am Samsung gt-s5230 si ma dispera...deci e bun sau nu?