| BiaJ a întrebat:

Hei am o problema:-s Mi-am luat o cartela frog, si nu stiu cum sa fac sa mearga internetul. De activat l-am activat dar nu merge tot imi spune ca nu se conecteaza. dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| eXtreme21 a răspuns:

Trebuie sa activezi 2 lucruri:
1.internetul pe cartela
2.internetul pe telefon(web'n'walk)
Pentru activare internet pe cartela, dai un mesaj gratuit la 1234 cu textul "A WI" (Activare Wireless Internet) sau "A WNW" la numarul 969
Pentru activare web'n'walk pe tel dai un mesaj gratuit la 969 cu textul "SETARI"
Sper ca am putut sa te ajut.

| BiaJ explică (pentru eXtreme21):

Asta am facut. Doar ca tot imi spune pe telefon ca e nu stiu ce esec la navigarea pe internet(opera) iar cand dau pe "home" imi spune sa verific adresa homepage

| eXtreme21 a răspuns (pentru BiaJ):

Spune-mi ce telefon ai si poate pot sa te ajut mai mult.

| BiaJ explică (pentru eXtreme21):

Nokia x2

| Marin_Andrei_1993_GbFO a răspuns (pentru eXtreme21):

Salut frate apreciez raspunsul tau aveam aceeasi problema ca BitchyQueen doar ca am restartat telefonul dupa ce am trimis mesajele si pe urma a mers internetul! multumesc

11 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Uite aici o paga in care este explicat tot ce trebuie pentru activare web`n`walk;)
http://www.frogmobile.ro/oferte.pdf

| BitchyQueen a răspuns:

Depinde ce telefon ai...

| LoredanaElenaz a răspuns:

Trimite mesaje goale la 9691, 4777 si 667 pentru a-ti trimite setarile automat pentru web'n wallk, mms si internet, iar pentru activare trimite mesaj la 1234 cu textul "A WNW" pentru activarea web'n wallk-ului, dupa care poti naviga linistit.

| alexandrutzu_6614 a răspuns:

Am si eu un telefon Samsung galaxy i 9000 si tot aceeasi problema am. Am facut toate setarile si tot nu merge, ce pot sa fac?

| Miaitzaa a răspuns:

Si eu am Nokia x2 si nu merge, am facut pasi imi da aceeasi eroare...azi ma duc la un centru cosmote sa vad ce are, te sfatuiesc sa faci la felwinking

| Alecs_Alexandru_1997 a răspuns:

Http://www.cosmote.ro/ro/media/Telefoane_compatibile_web'n'walk.pdf -L ista cu telefoanele pe care poate fi configurat serviciul