| Andrusk2 a întrebat:

Ieri, eram pe afară și mi-am scăpat din neatenție telefonul pe jos. Și mi s-a îndoit butonul de volum mic, adică este împuns pe circuitul acela. nu știu exact cum se numește. Și după 2 ore de la incident, mi s-a stricat și butonul de on/off.
Intrebarea mea este: Mai poate fii reparat?

Am Huawei p9 lite

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Da, se poate repara. dar nu de tine, ci intr-un service de telefoane.le spui buba.

| Andrusk2 explică (pentru octav005):

Mulțumesc din suflet! M-am mai liniștit! rolling on the floor

8 răspunsuri:
| Gerard9965 a răspuns:

Mergi la un service pentru a-l repare. Costurile nu sunt prea mari. Pana in 50 de l-ai cu mult.

| Gerard9965 a răspuns (pentru Gerard9965):

50 de lei *

| Andrusk2 explică (pentru Gerard9965):

Păi si daca am garantia?

| iwefgOficiall a răspuns (pentru Andrusk2):

Garantia nu se aplica cand al scapi pe jos.dar spune-i ca este an garantie.

| blackwolf906 a răspuns:

Intr-un service specializat sigur ca se repara dar pretul difera de la un service la altul

| blackwolf906 a răspuns:

Daca vrei sa il folosesti pana il duci la service iti recomand o aplicatie cu ajutorul careia iti vei putea debolca ecranul: Smart screen. Dupa ce o instalezi cu doua apasari rapide in zona senzorului de proximitate iti debolchezi telefonul.

| Andrusk2 explică (pentru blackwolf906):

Da, am instalat-o, dar nu il mai folosesc pana maine, ca nu se stie ce se mai strica! rolling on the floor)