| biutzaB a întrebat:

ieri mi-am luat camera Nikon L810 si am facut cateva poze pe afara.am vazut ca dupa ce am bagat pozele in pc aveau alta calitate..aceeasi poza e mai luminoasa in aparat si in pc este foarte intunecata, calitatea pozei este foarte ciudata. ce sa fac? straight face

Răspuns Câştigător
| cristianx a răspuns:

Da, e drept că pe display-ul camerei se văd mai luminoase decât pe monitor, dar așa e în cazul tuturor camerelor.
Iți recomand să crești luminozitatea și la monitorul tău și să-l privești direct (nivelul ochilor tăi să fie în linie dreaptă cu centrul monitorului).
De asemenea îți recomand să nu faci poze folosind modul automat. Folosește modurile presetate care se apropie cel mai mult de mediul în care faci poza.

2 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Le editezi cu photoshop.

| danielcheloo a răspuns:

Verifica setarile aparatului foto, luminiozitate etc, daca mai ai posibilitate dai retur Nikon nu prea le-au reusit in ale aparatelor foto