| Xenoverse a întrebat:

Ieri seara am incarcat bateria de la laptop si azi dimineata cand am deschis laptopul, pe baterie imi arata 97%, e normal sau nu sa se descarce in timp ce nu este folosit?

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

E normal sa nu se descarce sau sa se descarce foarte putin (1-2%) pentru ca nu are nici un consumator sa foloseasca bateria.

| K0sti a răspuns (pentru Intruder19):

Acumulatorul nu e baterie, nu mai incurcati merele cu perele!

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

E normal datorita:

1. Acumulatorul se descarca in timp. Asa este el, e un fenomen fizic.

2. In general acumulatorul nubeste tinut 100% incarcat, se face un joc intre 95% si 100%. Gen cand ajunge 100% se asteapta descarcarea pana la 95% ca sa primeasca din nou curent.

3. Nu stii care sunt setarile calculatorului tau: poate ceva asteapta semnal de wakeup (precum tastatura, internet, etc).

| darrio2007 a răspuns:

Ti se pare ca s-a descarcat prea mult? E bine. Al meu arata 100% in acelasi caz.Dar il am doar de doua luni.