| RoxanaAndreea2300 a întrebat:

Imi puteti recomanda si mie un laptop foarte bun?
Multumesc anticipat >:

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Lenovo 720

| sierra1 a răspuns:

Câți bani vrei să cheltui, asta e prima întrebare

| ziftode a răspuns:

Urasc, URASC RASPUNSUL, dar e cel mai bun, din pacate... si oricum poti sa pui si windows pe el
CEL MAI BUN RASPUNS:

Aapple

UNDE IMI E FUNDA? tongue

| Mihai1810 a răspuns:

Pai zi-ne si noua bugetul, ce vrei sa faci cu el etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de buget si pentru ce vrei sa il folosesti

| Victoria18 a răspuns:

Lenovo.

| Alexandru250201 a răspuns:

Apple MacBook

| EusebiuPWN a răspuns:

In primul rand trebuie sa specifici un buget. Insa imi permit sa fac o recomandare chiar si fara un buget, recomandarea fiind un laptop de buget minim. Iti recomand asa ceva: https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3265680/
Iti alegi tu culoarea(e acelasi laptop).
PRO:
Ecran 13.3 FULL HD panel IPS.
Tehbologie NAND FLASH, iti permite sa deschizi orice aplicatie aproape instant pe el, se deschide si foarte rapid.
Windows 10 PREINSTALAT GRATUIT
Procesor suficient de capabil pentru ce e conceput laptopul.(STRICT OFFICE, NU JOCURI.)
4 gb de ram, suficient pentru office.
Design elegant, foarte portabil datorita dimensiunii.
Il poti lua de la resigilate de la 850 de lei.
Posibilitatea de a adauga un ssd pe M.2 in caz ca simti nevoia, insa daca ai nevoie de spatiu de stocare, iti recomand un hard dish portabil, prin usb, se gasesc la preturi bune. Cei 32 de gb cu are vine deja, e o tehnologie apropriata de SSD, o sa-l faca foarte rapid (ai aproximativ 12 gb liberi pentru cateva programe, cateva fisiere, restul fiind utilizat de sistemul de operare.), iar daca ai nevoie de spatiu de stocare, folosesti hard disk-ul portabil, daca n-ai nevoie de mai mult, il lasi asa.
La banii astea e un best buy din toate punctele de vedere, daca vrei ceva pentru Office, NU jocuri. Bineinteles jocurile in browser merg fara probleme. Poti reda 4k pe Youtube fara probleme, si lista continua. Singurul dezavantaj e ca n-are mult spatiu de stocare liber, insa cum am spus, un hard disk extern rezolva problema, se gasesc pe altex de la 200 de lei. Iti recomand sa-l iei de la resigilate acum cat mai poti, nu sunt defecte, ramai cu 150 de lei in buzunar.

| LarissaLary189 a răspuns:

Eu am un HP si merge super bine, il am cam de 3 ani si isi face treaba. Nu e de proasta calitate sau ceva. Iti recomand acet laptop. Intra pe net si scrie,, laptop Hp,, si iti da mai multe modele.

| EusebiuPWN a răspuns (pentru LarissaLary189):

Scuze, dar nu ma pot abtine laughing)

| LarissaLary189 a răspuns (pentru EusebiuPWN):

Adica?

| EusebiuPWN a răspuns (pentru LarissaLary189):

Gasesc raspunsul tau amuzant, nu zic ca cei de la HP nu fac laptop-uri bune, nici vorba.

| LarissaLary189 a răspuns (pentru EusebiuPWN):

Nu e versiunea aia naspa de la ei, e gen penultimul model de la ei..asa ca nu ar trebui sa fie asa amuzant fiind un laptop bun si eu i-am recomandat..pnm faci ce vrei...

| EusebiuPWN a răspuns (pentru LarissaLary189):

Mi se pare amuzant felul in care te-ai exprimat, nu are legatura cu laptop-ul. laughing

| LarissaLary189 a răspuns (pentru EusebiuPWN):

Ok, scuze atunci...