| TimoTeius a întrebat:

TPU imi spuneti va rog cum sa bag masini noi in gta vice city/sanandreeas/gta3?

Răspuns Câştigător
| rstar2 a răspuns:

Gta san andreas: Mai intai trebuie sa ai jocul instalat. De obicei se instaleaza in C -> Program files -> Rockstar games -> Gta san andreas. Dupa ce ai jocul descarca programul IMG Tool ( link : http://www.thegtaplace.com/downloads/f552-img-tool-20 ). Il descarci si il instalezi. Apoi, dupa ce ai instalat si descarcat img tool, trebuie sa descarci texturile de la o masina. Mereu cand vei descarca o maxina noua, in folderol cu masina trebuie sa ai 2 fisiere cu extensiile.dff si.txd Iti dau un link cu masini ( link : http://www.gtainside.com/en/sanandreas/cars/ ) iti alegi tu marca ce vr si le descarci. Dupa ce ai descarcat masina dorita vei extrage fisierele pe desktop ( cele 2 de care ti-am zis.dff si.txd ) ele vor fi cu numele de la o masina exemplu: infernus.dff si infernus.txd. Acum intra in IMG tool, dai pe NEW si du-te unde ai gta instalat ( C-> Program files -> Rockstar games -> Gta san andreas -> Models iar in folderul models vei avea un fisier numit GTA3.IMG. apesi de 2 ori pe el. Dupa iti va aparea o lista cu multe denumiri, tu vei da pe butonul edit iar apoi pe find. Acolo vei scrie numele masinii pe care vrei sa o inlocuiesti cu ce-a descarcata exemplu infernus. Scrii acolo infernus si dai find. programul iti va gasi fisierele cu numele infernus. acestea trebuie sa fie tot 2: infernus.dff si infernus.txd, dai click prima data pe infernus.dff, apesi CTRL + R si dai pe desktop unde ai masina descarcata si vei apasa de 2 ori pe infernus.dff. La fel faci si cu infernus.txd, dai click 1 data, dai ctrl+r si dai pe desktop sau unde ai descarcat masina. dupa iesi din program si intri in joc si ai masina. inca ceva, daca ai fisierele de la masina DESCARCATA cu numele infernus.dff si infernus.txd iar tu vrei sa pui acea masina descarcata pe alta masina din joc, nu are importanta, de exemplu vrei sa pui pe turismo. dai find, scrii turismo si le inlocuiesti cu infernus.dff si.txd descarcate. INca ceva, cand inlocuiesti vezi sa fie la fel adica cand inlocuiesti infernus.dff sa il inlocuiesti tot cu fisierul.dff descarcat si cu txd la fel. nu cred ca ai intels ceva dar e ok

1 răspuns:
| TimoTeius explică:

Am inteles mersi...