| Gagu4321 a întrebat:

Buna TPU in ultima vreme pc-ul a inceput sa mi se miste greu asta nu stiu de la ce
!
uneori se blocheaza si trebuie restartat cand se pornesc un program mai maricel se sacadeaza mausu (se misca blocat)... inainte mergea bine pc-ul meu happy
Sistemu meu : 1 gb ram
procesor Pentium IV, 2.66 ghz
placa video de 256
sistem de operare :windows xp home edition licentiat

Sa die oare de la csurile care le descarca fratemiu ca disperatu?
sau antivirus sau virus straight face?

5 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Salut!
1 - scanare cu malwarebytes
2 - curatare cu ccleaner
3 - defragmentare
4 - curatare de praf
5 - 1 Gb RAM nu este chiar mult, ai grija la cate programe folosesti in acelasi timp
6 - daca nu se rezolva idea lui JapKa este buna, dar iti sugerez sa o incerci dupa reinstalare de windows, in caz ca problemele persista.
Bafta!

| LaYeR a răspuns:

Daca un client de CS este virusat poate sa iti faca probleme, cel mai bine are fi sa le stergi si sa reinstalezi windowsul, daca problema persista apeleaza la un specialist.

| Answer17 a răspuns:

SC este foarte probabil pentru ca si mie cand le descarcam sau le bagam in bara imi mergea sacadar.
o alta cauza ar putea fi lipsa de spatiu in calculator.

| r3ally a răspuns:

Intra in Bios si testeaza-ti hdd-ul! S-ar putea sa aiba ceva "bad sectors"!
Eventual fa-i intai un scan pentru virusi!
Incearca sa ii scoti ram-ul si sterge-l putin cu o radiera. Daca e mai veche memoria se pot depune niste chestii pe ea (nu stiu cum sa-ti explic)! Ma refer la partea de jos a ram-ului care vine in contact cu placa de baza, nu sa stergi tot ram-ul. Poate altii spun ca e o prostie asta dar o stiu de la un technician Hp cu 20 ani experienta happy
Succes happy

| JapKa a răspuns:

Layer daca nu cunosti abtine-te, nu-l fa sa de bani aiurea la fraieri.

1.Se suprasolicita procesorul
-De ce?
2.S-a dus pasta
-Si ce fac
3.Cumpara o pasta pentru procesor
De unde?
4.De la un magazin care se ocupa cu componente pentru pc sau de pe net.
-Ce fac cu pasta?
5.Da-i procesorul jos si pui pasta acolo unde trebuie.

Costa intre 15-50 lei depinde de cantitate si continut.

Aici: http://www.emag.ro/......EH7ZMBBBM/

Bafta