| Alcs a întrebat:

La Note 3 la prima incarcare a bateriiei trebuie lasat 24 de ore sau il incarc normal?

5 răspunsuri:
| هوراس a răspuns:

Din experiența proprie cu Samsung îți recomand să îl lași normal la încărcat happy nu îl lăsa prea mult la încărcat pentru că bateria se poate încălzi, și în timp se va distruge

| OnuOnulică a răspuns:

Trebuie lăsat 24 de ore la încărcat.

| al3xander a răspuns:

Nu, asta se facea la bateriile vechi de acum 15 ani Ni-MH, acum bateriile de tip Li-ION numai au nevoie de formatare, se pot incarca normal de la prima incarcare si nu trebuie sa le descarci total ca sa le reincarci.

| SouLIce a răspuns:

Aceasta practica era pentru telefoanele vechi de acum 10 ani, in prezent nu mai este nenvoie sa tii un telefon la incarcat 24 ore

| Ciprian_Cipri_1999 a răspuns:

Da, deoarece el trebuie sa isi ia toate setarile din fabrica. De preferat il lasi sa se incarece 24 de ore stins si ne umblat.happy