| Mrjohn99 a întrebat:

M-a sunat varumiu si mi-a spus ca i s-a stricat laptopul,o spus ca l-a lasat aprins pana a plecat pana la magazin cand s-a intors laptopul s-a pus pe stand by si apoi nu i-a mai pornit ecranul, o spus ca s-a auzit sunetul de la windows dar nu se mai aprindea ecranul, oare o fi de la placa video s-au de la windows.
El nu si-a mai schimbat windowsul de prin 2011 ca i-a fost stricat si un timp nu a mai umblat pe el si dupa ce l-a dus la reparat nu o vrut sa isi schimbe windowsul ca avea poze sora lui pe el si vroia sa le salveze.
Oare ce are?

2 răspunsuri:
| buffa a răspuns:

Placa video. Fara de griji pleaca si-ti ia alta.

| danutzu96 a răspuns:

Posibil sa se fi dus cipsetul video. Trebuie dus la service sa iti faca reball sau sa ti-l inlocuiasca.