| DoarEu291 a întrebat:

happy M-am gandit de curand sa incerc si Linux-ul..Am vazut ca sunt mai multe versiuni,Mint, Ubuntu etc...Ce versiune recomandati?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru un utilizator obisnuit Ubuntu e cel mai user friendly zic eu

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Oricum sunt gratuite si iti ia 20 minute sa instalezi o versiune. Toate is ok, dar eu ma inteleg cel mai bine cu linux mint(interfata de la ubuntu parca merge mai greut).

| DoarEu291 explică (pentru sltlp):

Ce memorie RAM ai? Nu cred ca m-am exprimat corect, dar.

| sltlp a răspuns (pentru DoarEu291):

Te referi ca si cantitate? Oricum nu prea conteaza deoarece nu tin linux-ul pentru ca nu as avea ram laughing.

| DoarEu291 explică (pentru sltlp):

laughing

| sltlp a răspuns (pentru DoarEu291):

Am 12 gb ram daca la asta te referi + cpu i7 gen II.

| CinevaNou a răspuns:

Mie imi place kubuntu ca seamana mai mult cu o interfata desktop. ubuntu zici ca e windows8/pentru tablete straight face