| doareu876345 a întrebat:

Buna TPU. M-am inscris la un curs, cursul fiind maine la 10, 30 si se va tine pe classroom. Eu m-am inscris cu contul de yahoo, iar cand dau sa ma loghez in google nu merge. Parola nu o mai stiu si stiu ca vina este a mea, am dat acolo sa primesc sms dar imi apare un numar vechi, nefolosit de vreo 5 ani, eu desi am adaugat noul meu numar de telefon, am primit un cod pe un alt cont si tot nu merge, imi zice ca nu crede ca sunt eu. Cum as putea sa rezolv sa intru in contul de google cu adresa de yahoo?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie să iei legătura cu dirigintele tău. El va ști ce să facă.

| doareu876345 explică (pentru anonimg):

Am trimis mail la Universitate, poate ma vor ajuta ei. O metoda sa o rezolv singura nu stii?

| anonimg a răspuns (pentru doareu876345):

Daca nu mai stii parola nu ai cum sa rezolvi problema singura. Doar scoala iti va putea da o noua parola. Pentru ca contul classroom (email si parola) este facut de scoala.
Fii fara grija, ca nu iti ia nimeni gatul ca ti-ai uitat parola.

| doareu876345 explică (pentru anonimg):

Nu e vb de diriginte. e o universitate ce da meditatii gratuite, eu le am dat lor e mailul meu personal, nu e mailul scolii si doar cu mailul personal pot accesa grupul de class. parola e mailului personal o stiu, dar nu mai stiu ce a contului de google (p. s. e mailul e yahoo).