| doareu876345 a întrebat:

Buna TPU, ma poate ajuta cineva cu un mic photoshop? Imi place o poza foarte mult doar ca am ochii inchisi si daca m-ati putea ajuta cu o aplicatie pentru a reusi sa o editez sa para deschisi sau chiar daca o puteti face voi si va dau eu banii.

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Ce doresti tu sa faci nu e deloc "mic", desi pentru cineva care se pricepe foarte bine, nici imposibil nu e.

Daca ochii sunt total inchisi, trebuie sa gasesti o poza in care ai ochii deschisi, trebuie decupati (ochii) si introdusi in prima imagine.
Apoi totul trebuie redimensionat, orientat sub unghiul potrivit, si "blend"-uit cu ajutorul uneltelor Layer Mask, Selectie si eventual Blur, sa se integreze perfect.
La aceasta se adauga corectia culorilor, daca a existat mai multa lumina in a doua poza, cea cu ochii deschisi.

Daca sunt doar intredeschisi, devine ceva mai usor, dar rezultatul final nu va arata foarte realist, daca nu te pricepi foarte bine.
Trebuie folosita functia Warp (sau Liquify in anumite programe, de exemplu cel folosit de mine), pentru a trage de partea superioara (sau inferioara, sau de ambele) a ochiului.
Alta metoda eu nu prea vad.

| IceRope a răspuns:

Rezolv eu, pentru 300 lei.

| ReignForest a răspuns:

Cred că se poate face și în picsart ceea ce vrei tu, dai ai nevoie de o poza cu ochii deschisi ca să iasa.

| rhdjskdjjcjfjdjx a răspuns:

Intr o poza cu ochii tai incearca sa decupezi partea cu ochii, si sa o pui pe poza respectiva da mi mesaj si te ajut eu daca vrei.