| zinsi a întrebat:

Buna TPU
Mai multi amici mi-au spus ca au primit un mail de la mine cu un link virusat
De trimis eu nu l-am trimis... puteti sa-mi explicati ce pot sa fac?
mai ales ca nu e prima oara cand mi se intampla

Răspuns Câştigător
| ταξιδιώτης a răspuns:

Nu tu l-ai trimis, doar ai intrat pe un site in care ti-ai lasat id-ul si parola si s-au luat toate adresele...acum le trimite spam, principalul e sa nu deschida acele mailuri.Tu schimba-ti imediat parola la mess...

4 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Ai primit un virus...pai ar trebui sa reinstalezi windowsul sau sa stim despre ce virus e vorba si sa stim unde s-a instalat.si mai ales in ce proces

| vader a răspuns:

Ai un virus. Daca nu folosesti un antivirus e cazul sa o faci. Daca folosesti deja un antivirus probabil trebuie adus la zi.

| Ervin a răspuns:

Foloseşte hide-ip, te protejează contra hackerilor. şi sunt sigur că ei au fost.

| Iustiina a răspuns:

Buna. si mie mi s-a intamplat la fel. eu l-am primit de la o fata, am dat click p el si asa se trimitea la toata lista. Eu mi-am reinstalat messu, si mi-a facut la fel...asa ca mi-am schimbat messul...din 9 la 10.si degeaba. asa ca pana la urma mi-am reinstalat windowsu si nu sa mai trimis. cred ca era salvat linkul ala in calculator.

Sper ca te-am ajutat... fundita?; x