| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU,
Mi-a dispărut un folder cu fotografii de pe un stick dar eu nu l-am șters dar nici ascuns nu este ce s-a întâmplat?
Și cum îl pot recupera?
Vă rooog ajutați-mă.
Vă mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

Salut!
Sunt foarte multe programele si aplicatii pentru recuperat date. Cauta pe net CD Recovery Tools. In "familia" acestui program sunt multe alte programe asemanatoare ce recupereaza cu succes datele pierdute.
Dar te rog sa ai mare grija : daca vrei sa recuperezi datele nu trebuie sa mai copiezi absolut nimic pe stick, altfel recuperarea nu va mai fi posibila sau se ingreuneaza.

| gelu1970 a răspuns:

1 nu transfera absolut nimic in stick
2 in cazul in care esti sigur/a ca nu ai un virus, folosesti un program de recuperare
3 daca vrei te pot ajuta, insa trebuie sa conectezi stick, si sa il fac prin intermediul teamviewer.
in caz contrar, nu pot decat sa iti urez succes si sa ai rabdare. programele ce le folosesc eu in general, pentru a recupera sunt:
ashampoo getback photo
ontrack easy recovery
wondershare data recovery
nu sunt free. de aceea am cerut team.