| alktraz a întrebat:

Buna TPU.
Mi'am cumparat acum 3 zile un router wireless portabil ( ...95313.html ) si inca nu am reusit sa il configurez.
Pana in prezent am configurat alte routere wireless, dar aveau mai multe porturi wan/lan, deci stiu cum se configureaza un router, dar modelul care il am acum imi da batai de cap.
M'am uitat destul la tot felul de tutoriale si video'uri, dar degeaba, nu reusesc deloc.
In momentul in care se configureaza, trebuie introdus si modemul 3g in router sau nu?
Va rog, daca stie cineva, sa ma ajute si pe mine, sa stiu cum il pot configura ca sa mearga router'ul cu modemul 3g. Modemul e de la rds, model Huawei nou de 21.6 Mbps.
Va multumesc!

1 răspuns:
| adsx a răspuns:

In momentul in care instalezi driverul de la router trebuie sa ai conectat routerul la pc-ul pe care instalezi driverul si sa fie si in acelasi timp modemul de internet conectat la router.prin ce ai internet?