| Alexandru_Man_1976 a întrebat:

Mi-am cumparat o tableta grafica WACOM Intou Draw Pen S. Am instalat-o pe PC si nu imi merge, se porneste si se opreste beculetul.De ce?

2 răspunsuri:
| LinxCont a răspuns:

Daca nu se instaleaza driverele si softul corespunzator, e foarte posibil sa nu mearga.
Poate are un CD sau DVD cu drivere. Trebuie instalate driverele si softul de pe acel CD sau DVD si ar trebui sa mearga.

Daca nu are CD, DVD sau daca ceva nu merge, se pot incerca driverele de pe site http://www.wacom.com/en-us/support/product-support/drivers in functie de modelul tabletei.

| Vlad551 a răspuns (pentru LinxCont):

Am si eu o tableta care isi instaleaza driverele prin usb si merge, dar daca instalez driverele de pe site, tabletei i se opreste beculetul si trebuie sa dezinstalez driverele