| numaieoadi a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop in urma cu 3 luni. un Lenovo g50 i7. si acuma jumatate de ora cand m-am pus la serial pe el observ ca ventilatorul merge incontinuu si ca scoate aer fierbinte. Ce s-a intamplat oare cu el? Mentionez ca nu il folosesc non stop si ca nu am cooler la el.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Identifica buba. Care poate fi cauza decat procesorul? Deschide task mgr. Daca procesorul are un load de peste 70-80%, fara vreo aplicatie deschisa e cam rau. Deviruseaza-l, sau reinstaleaza-ti sistemul de operare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. acel "vantilator" e cooler-ul la el
2. Probabil s-a terminat pasta ( e o pasta care treuie schimbata la o anumita perioada, daca nu o schmibi se incalezte tare si poate duce la stingerea pc-ului)
3. daca nu e de la pasta probabil il folosesti la capacitate maxima

| D3D3TPU a răspuns:

Si eu patesc acest lucru, atunci cand se mai incalzeste, incearca sa il lasi sa se raceasca si apoi poti reveni. De altfel daca nu il inchizi poate proveni schimba cum ar fi : inchiderea pc-ului si ducerea unei arderi.