| Cornellp a întrebat:

Buna TPU.Mi-am cumparat un Samsung Galaxy Fit cu 1 luna in urma.Atunci puteam sa downloadez direct pe cardul SD,apoi mi-am pierdut cardul SD si am luat altul nou, iar acum nu stiu cum sa fac sa downloadez direct pe cardul SD.

3 răspunsuri:
| Sorin24 a răspuns:

Ca şi în cazul browserelor de internet de pe PC-uri este vorba de golirea cache-ului...Pentru a rezolva problema va trebui să goliţi datele memorate în cache, de către telefonul dumneavoastră până acum...Pentru a goli cache-ul trebuie să intraţi în setările telefonului, alegeţi setările aplicaţiilor, selectaţi apoi Google Play şi apăsaţi pe goliţi Cache. Încercaţi acum să descărcaţi aplicaţii. În cazul în care tot nu reuşiţi, refaceţi aceiaşi paşi şi apăsaţi dezinstalarea update-urilor la Google Play. Cel mai probabil veţi rămâne apoi cu vechiul Android Market, însă acesta se va updata automat la Google Play.Bafta big grin

| Cornellp explică (pentru Sorin24):

Am dat sa revin la setarile pe care le aveam cind l-am cumparat Si tot nu imi descarca pe card sd, dar nu gasesc goliti cache.Dau la setari-aplicatii si apoi gasesc =Surse necunoscute, Gestionare aplicatii, Servicii in curs de desfasurare, dezvoltare si Samsung apps. pe care sa dau

| romulus12 a răspuns:

Pai intra la setari apoi la memorie apoi la memorie [url=http://ro.grepolis.com/......68982-ro19