| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat un telefon Sony Ericsson TXT PRO CK15I(desi nu prea cred ca conteaza ce fel de telefon mi-am cumparat pentru a-mi raspunde la intrebarea ce urmeaza sa o pun...) Eu am cautat ceva despre acest telefon pe internet si la unde trebuie sa-mi scrie daca am wireless sau ceva de genu scrie asa "WLAN
Wi-Fi 802.11 b/g". Deci sa fiu mai concretabig grinaca intru pe internet,trebuie sa platesc? Nu e treaba ca nu vreau sa platesc,dar vreau sa stiu daca trebuie platit confused.am pe telefon mai multe aplicatii:facebook,youtube, twitter, yahoo si asa mai departe si eu daca vreau sa intru pe facebokk (de ex) imi scrie asa:"Selectati sau editati un profil internet.Un profil internet include setari de rasfoire Web."Vreau sa stiu big grinaca dau OK platesc internetul?(cineva mi-a spus ca platesc 2 sau 3 euro)dar acum nu stiu sigur...confused.Va rog sa ma ajutati! FUNDA+VOT.Multumesk!happy

Răspuns Câştigător
| manolo a răspuns:

Dacă foloseşti wlan-ul de acasă sau din altă parte, nu plăteşti. Plăteşti dacă foloseşti netul de la Orange, Vodafone, cosmote... E ca şi cum ţi-ai conecta laptopul la reţeaua wireless de acasă. Tu plăteşti netul la romtelecom, digi...sau ce-o fi. Pe ei nu-i interesează pe ce îl foloseşti. Prin wlan îl foloseşti pe telefon gratuit. Baftă!

| lifeisperfekt a răspuns (pentru manolo):

Multumesc frumos!happy

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca are wireless, si il configurezi pentru fiecare aplicatie sa ruleze cu wifi, nu vei platii nimic.

| BlaaBlaa a răspuns:

Daca esti pe credit tot timpul o sa-ti ia din credit. Daca esti pe abonament ai cativa MB in care poti sa-i consumi, dar daca depasesti acel nr de MB o sa ai putin mai mult de platit la factura. Daca dai OK nu vei platii internetul pentru ca iti ia automat din credit sau din MB.

| lifeisperfekt a răspuns (pentru BlaaBlaa):

Aha...Dar nu stii cam cat imi ia din credit? confused.

| BlaaBlaa a răspuns (pentru lifeisperfekt):

Pai daca stai cateva minute iti cam ia vreo 40-50 de centi. (sunt pe Orange si atata imi ia si mie )

| lifeisperfekt a răspuns (pentru BlaaBlaa):

Aha merci happy

| BlaaBlaa a răspuns (pentru lifeisperfekt):

Funda? big grin

| oanalovesit a răspuns:

Daca esti pe abonament, o sa te coste in plus, dar daca esti pe cartela atunci iti poti activa setarile de internet de pe site-ul retelei pe care esti, care sunt valabile 7 zile. Din pacate poti activa optiunile o data pe an, dar daca iti incarci in fiecare luna telefonul o sa se prelungeasca. O sa ai in fiecare luna cate 100 MB pentru internet. sau daca esti pe Orange, exista optiunea "Orange Young" de unde poti sa iti activezi si setarile. happy sper ca te-am ajutat.

| lifeisperfekt a răspuns (pentru oanalovesit):

Da eu sunt pe Orange(am uiatat sa mentionezhee hee )