| KingOfShadow a întrebat:

Buna TPU mi-am reinstalat windowsul si la tastatura ma tot freaca butonul @ de multe ori imi apare " cand apas shift+2 din cauza c anam setat ceva bine... dau acolo unde scrie tastatura apoi vad ca am united kingdom apoi setez pe romanian programers dar dupa 3 minute sau mai putin se seteaza inapoi. cum fac sa ramana permanent?

Răspuns Câştigător
| VacaCuCabina a răspuns:

Din cauza ca tastatura ta este setata pe alta limba, nu pe US daca vrei sa-ti pui din nou tastatura pe US intra in Control Panel ->Clock, Language and Region ( pentru win 7) ->Region and Language ->Keyboards and Languages ->Change Keyboards, de aici te descurci si tu sa dai add US. Funda?