| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai pot ieși cu telefonul din casa căci dacă intru pe o aplicație se stinge, cam cât credeți ca durează sa îmi schimbe bateria? În 3-4 ore reușește sa o schimbe?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Vorbim deci de un telefon cu acumulator non-removable.
Service-urile nu prea au baterii pe stoc. Dureaza pana cand service-ul o comanda de la distribuitor. Cat despre schimbarea bateriei poate fi facuta si intr-o jumatatea de ora. Problema apare cand service-ul nu poate sa o schimbe pe loc, avand alte comenzi de onorat mai inainte.
Pana atunci poti folosi un powerbank (acumulator extern).

| Andreeush a răspuns:

Ai dat comandă de baterie?