| Darkangel13 a întrebat:

nu mi se mai deschide pc-ul, apas pe buton si in mod normal ar trebui sa se auda un bip scurt si sa apara chestia aia cu steluta pe ecran si sa se aprinda, de 2 zile ...cand apas pe buton se aude ca e pornit dar nu apare nimic pe ecran.ecranu nu e defect,l-am probal la alt pc si mufele sunt bine conectate, oare ce sa fie? placa video? tin sa mentionez ca inainte sa nu mai porneasca deloc, imi aparea o eroare si trebuia sa astept 9 secunde pana sa se aprinda pcu, nu mai stiu sigur cum se numea eroarea

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sa fie si altceva in afara de placa video procesorul, memoria ram trebuie verificate daca ai acasa le poti schimba si tu daca nu dul la un service o sa verifice acolo ce problema are

| michael5813 a răspuns:

Ai memoria pc-ului miscata! desfa-lm daca te pricepi si reasaza la loc rami aia si o sa fie ok. daca nu mergi la un service ca nu te costa cine stie ce ...pana in 20 roni!

| qNpHard a răspuns:

Se pornesc ventilatoarele de la sursa,procesor,placa video(daca nu e racire pasiva)?
Am avut si eu o problema similara,ramu era ok,procesorul era ok,monitorul era ok,doar placa video mi-a mai ramas (sursa era noua, la fel si placa de baza).La tine ar putea fi placa de baza, placa video sau sursa.Dar daca ti-a mers pana acum nu cred ca e sursa. tind sa cred ca e placa video. Daca te pricepi, fa asa :
Desfa unitatea, scoate toti ramii.Incearca sa o pornesti.Ar trebui sa beepaie (iti spune ca n-are ram).Pui doar o placuta la loc. Pornesti. Daca nu face beep, e bine. Apoi scoti placa video. Daca cu/fara ea e aceeasi treaba, inseamna ca ea e de vina.