| Frank51 a întrebat:

nu pot sa creez un stick bootabil cu windows pe el, tot incerc cu rufus, dar nu reusesc, rufus imi zice ca imaginea nu poate fii bootabila: "This version of rufus only supports bootable ISO's based on bootmgr", este de vina imaginea? ce pot face in acest caz?

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

In acest caz descarci o imagine iso nemodificata.

| Frank51 explică (pentru gelu1970):

Daca de pe site-ul oficial Microsoft nu imi merge nici-o imagine atunci e limpede ca altceva e de vina, dar nu pot sa-mi dau seama. Iti explic problema: Dupa ce fac stick-ul cu windows cu rufus, pun din bios sa bootez de pe stick, cand vrea sa booteze nu imi face nimic, e doar liniuta aia care clipeste dar nu se intampla absolut nimic, si habar n-am din ce cauza.

| gelu1970 a răspuns (pentru Frank51):

In ceea ce ai scris cand ai pus intrebarea e ceva diferit de ceea ce scrii acum.
descarca ultima versiune de rufus si sa te asiguri ca folosesti rufus asa cum trebuie ca sa scrii imaginea iso pe stick
partea cu boot, e altceva
posibil sa nu configurezi bine bios
posibil sa nu ai un stick bine preparat si in consecinta nu starteaza ca atare
posibil sa erori in bios si sa nu recunoasca startarea din stick, deci incearca cu un dvd.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca asta http://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool eu cu asta am facut fiecare win bootabil :)