| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU rog mlult va rog macar cu ceva specificati orientative
am un router Huawei hg 655b sincer nu cunosc sa mi-l ativez la pc dar am zis ca ma car sa-l folosesc sa-mi trimit wifi in aer la o tableta
cum am procedat: am introdus mufa de alimentare am apasat power s-a aprins simbolul inicator power
am introdus fufa de la retea internet am aspeptat un pic ledul DSL a palpait o scurta perioada apoi s-a stabilit apoi ledul internet sa stabilt am mi-a cerut o parola si am activat de mi s-a cuplat cu tableta iar ledul de la WLAN s-a stabilit
dar problema ie ca numi trimite date din modem in tableta
ce am gresit ceva...

1 răspuns:
| rotarutiberiu99 a răspuns:

In primul rand trebuie de pe un browser care este pe un pc conectat la reteaua de net a acestui router sa accesezi ip-ul care este scris in manualul de utilizare si apoi dupa ce ai respectat acele date trebuie sa introduci numele de utilizator si password-ul care le ai de la firma respectiva de net.