| mankill a întrebat:

Pe pc-ul meu dupa cum vad fac numai prostii.Mai demult incercam sa sterg windows din d si sa las windows numai in c.Cineva mi-a spus ca sa sterg fisierele dar mi-a ramas program files windows etc.Acum nu mai pot instala al sistem de operarare, nu ma lasa nu stiu de ce.Intrebarea este cum sterg windows-ul de pe ambele partitii dar fara sa fie necesar sa merg la instalare sa apas,, d" deoarece nu ajung pana acolo.

Răspuns Câştigător
| AlexMoss a răspuns:

Pai faci un DVD Bootabil cu Windows 7 ca e cel mai usor si te duci ajungi intr-un punct in care selectezi discul in care il instalez si dai "Avanced Option" si dai "format" la ambele Disk-uri si le-ai sters si dupa instalezi alt windows sau 7 ca e cel mai bun
Sper ca te-am ajutat

| mankill explică (pentru AlexMoss):

Dar am mentional cu nu ajung cu instalarea pana acolo deoarece nu ma lasa eu am un stick bootabil cu windows 7.

| mankill explică (pentru AlexMoss):

Multumesc raspunsul tau mi-a fost de ajutor si acum am windows-ul pe c.

5 răspunsuri:
| deM0 a răspuns:

Nu trebuia sa umbli la windows... daca iti mergea greu rezolvai totu cu o defragmentare sau disk cleanupthinking cea mai buna solutie ar fi sa-l reformatezi la un specialist

| mankill explică (pentru deM0):

Dar nu as putea sa sterg windowsul de pe ambele partitii pentru ca am auzit ca se poate din mersi-dos parca dar nu stiu cum sa ajung si ce sa fac.

| mankill explică (pentru mankill):

Ms-dos scuze nu stiu ce am azi