| DutzaDiia a întrebat:

Pe telefon, de ceva timp, imi indica faptul ca "spatiul de stocare este insuficient". Intr-adevar, am multe poze (fisiere media), dar cand vreau sa le sterg, peste cateva secunde imi reapar. Sunt pe cardul SD. Cum le pot sterge? *ofer funda, bineinteles*.

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Se poate conecta telefonul prin cablul USB la calculator si se incearca stergerea fisierelor.
O alta varianta: se scoate cardul din telefon, se baga intr-un adaptor apoi in cititor de carduri la calculator si se executa operatiunile dorite.

Presupun ca aceasta problema se datoreaza minunatului andriod 4.4 "mai bun si mai avansat decat 4.2 sau 4.3", android 4.4 care nu lasa aplicatiile sa scrie pe cardul de memorie SD (le lasa numai sa il citeasca)
E posibil ca managerul de fisiere preinstalat pe telefon sa poata scrie pe cardul de memorie, deci se poate incerca stergerea fisierelor cu managerul de fisiere preinstalat in telefon. Daca nici cu acesta nu merge, atunci raman valabile numai metodele de mai sus - bazate pe calculator.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Managerul de fisiere preinstalat e posibil sa se numeasca "Fisierele mele" Cu acest manager de fisiere e posibil sa mearga stergerea - daca nu, tot calculatorul ramane optiunea finala.