| Anonimul23 a întrebat:

BUNA TPU! Prietenul meu a incercat sa isi conecteze pc la tv. nu stiu ce a facut el pe acolo dar acum cand porneste pc-ul merge arata imagine cu windows si dupa nimic. ii apare in dreapta in colo digitat analogic si atat. dupa dispare. Ce sa faca ca sa ii mearga?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ciudat desi windowsul mergea apoi numai nu vad cum tv ar putea afecta windowsul poate nu la cablat bine inapoi la monitor uitate mai bine la culpaj sau daca e mort windowsul o noua instalare sau are ceva mufa nu stiu poate a fortata

| Anonimul23 explică (pentru RAY):

Daca a dat pe forteaza cautare. sa se fii intampat de acolo? nu stiu. pentru ca dintr-o data nu a mai mers.

| RAY a răspuns (pentru Anonimul23):

Nu are nici o legatura ce faci cu tv sa afecteze pc nu are logica ceva a facut la mufa poate e aia nu se vede imaginea

| Anonimul23 explică (pentru RAY):

Eu o sa mai incerc sa vad ce a facut de nu-i mai merge imaginea... se poate sa fii facut ceva setari de sa nu mai mearga?

| RAY a răspuns (pentru Anonimul23):

Monitorul numai receptioneaza semnal de la unitate nu? desi ceva e cu monitorul apropo se deschide monitorul l-ai incercat la alt pc sau mufa e defecta eu cred ca el a rupt tepi mufei de asta nu merge se baga usor in tv apoi dai la pc simplu sau av sau intra singur

| Anonimul23 explică (pentru RAY):

Nu stiu. doar ca monitorul se aprinde. apare imagine cu windows=ul care se incarca si dupa in colt apare digitan analogic si dispare.

| RAY a răspuns (pentru Anonimul23):

Desi apare imagine pe monitor e devina windowsul

| Anonimul23 explică (pentru RAY):

Deci care ar fi mai exact problema?

| RAY a răspuns (pentru Anonimul23):

Windowsul

| al3xander a răspuns:

Apasa iconita de la windows (de pe tastatura) + "P" pana cand vezi pe monitor desktop-ul. cred ca a facut setarea ca sa vada doar pe televizor si acum setarile au ramas asa.

| Anonimul23 explică (pentru al3xander):

Are windows xp, merge metoda asta?

| al3xander a răspuns (pentru Anonimul23):

Nu stiu sincer dar nu cred, incearca totusi.

| Anonimul23 explică (pentru al3xander):

Nu merge. stii alta solutie?

| al3xander a răspuns (pentru Anonimul23):

Http://ask-leo.com/......_boot.html
sau intra in "Safe Mode", dezinstaleaza driver-ul de la placa video, dupa intra in modalitate normala in windows si reinstaleaza driver-ul de la placa video, ar trebui sa mearga

| cristifhd a răspuns:

Conecteaza Tv-ul la loc si incearca sa vezi desktop. Dupa, dai click dreapta si mergi la display/screen resolution. Acolo la display, vezi sa nu fi ramas blocat pe view desktop only on screen 2. Daca a ramas asa apasa pe show desktop on screen 1 si ar trebui sa apara. Daca nu reusesti sa vezi windows nici pe TV nici pe pc, cred ca trebuie reinstalat.

| Anonimul23 explică (pentru cristifhd):

Faza ii ca acolo ii apare no signal.