| TaviONE a întrebat:

Buna TPU.ro! Am conectat PC-ul prin cablu HDMI la TV si am sunet doar la cateva aplicatii (vlc, windows media player, winamp etc) insa la placa de captura leadtek winfast tv2000 xp nu se aude sunetul! Am instalat si drivere si nimic. Cum pot face sa functioneze sunetul in totalitate pe HDMI! Am incercat pe Windows XP si Windows 7 face la fel pe ambele sisteme?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Prin HDMI sunetul transmis este digital, nu analog. Iesirea HDMI e a placii video. Incearca sa conectezi boxe de pc la iesira audio analog.