| AnaBubbles a întrebat:

Se poate ca pe fecebook sa iti vada contul doar prietenii? Adica nu si cei care nu sunt prieteni.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Contul oricum numai tu il vezi. Poate vrei sa spui pagina ta de Facebook.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Nu poti sa ascunzi profilul tau fata de motorul de cautare din Facebook, insa il poti ascunde fata de Google. Trebuie sa intri in setari, la Confidentialitate si sa nu-ti dai acceptul ca motoarele de cautare sa indexeze profilul tau; e ultima setare din pagina. De asemenea, daca vrei mai multa confidentialitate ai in aceeasi pagina mai multe optiuni specifice. Facebook-ul este in limba romana si ar trebui sa fie foarte usor de inteles ce fac acele optiuni. Sunt setari ca "cine imi poate trimite cerere de prietenie" sau "cine poate vedea ceea ce vei posta in viitor".

| Otto2014 a răspuns:

Daca autoritatiile solicita asta, da, se poate, dar asa, nu.

| PsihØlØgul a răspuns:

Eu stiu doar de postari ca le poti seta sa ti le vada doar prietenii...dar de cont cred ca ar trebui sa vorbesti cu cineva care a mai facut asta!