| RedPoint a întrebat:

Se poate schimba\adauga memorie ram la un laptop fara a pierde garantia(laptopul, Lenovo e531 daca va ajuta la ceva)?

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde de fiecare service ce acordă garanții. Unii îș mai scârboși la chestii de-astea și radiază garanția dacă s-au făcut modificări hrardware(ceea e este și normal pe de-o parte), alții doar dacă e rupt sigiliul.
În locul tău aș citii certificatul de garanție.Acolo precis scrie asta sau poți întreba un reperezentant vânzări de la magazinul de unde l-ai cumpărat.Succes

| raduradu2014 a răspuns:

Nu se poate o data umblat in el pierzi garantia! mai bine intreaba la magazinul de unde este cumparat dar 100% pierzi garantia daca desfaci acel surub pe la usita ram-ilor

| Nicu47 a răspuns:

Salut,daca nu rupi sigiliul nu isi va da seama nimeni ca ai umblat in el

| SorinLebron1981 a răspuns:

Se poate! pe mine m'au pus pe mine sa pun ddr primit cadou de la magazin. Fara sa pierd garantia deci no problem.
http://bit.ly/1hcASl4 (link prin afiliere)

| ERIS a răspuns:

Se poate!winking

| Mihai_Myshu_1994 a răspuns:

Garantia se anuleaza daca se descopera ca au fost caute modificari happy Mai bine te duci de unde l-ai cumparat si intrebi daca se pot face modificarile dorite de tine fara anulare. Bine inteles ei nu raspund de piesele care le pui tu happy

| bosshori a răspuns:

Se poate schimba, dar sa nu rupi ceva sigiliu

| Danoit a răspuns:

Garantia la un laptop se pierde daca mai mult de jumatate din suruburi lipsesc din el!