| lionpower a întrebat:

Salutare!

A cumparat cineva Laptop Gaming HP Victus 16-s0105nq cu procesor AMD Ryzen™ 7 7840HS pana la 5.1 GHz, 16.1", Full HD, IPS, 144Hz, 32GB DDR5, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 4060 8GB?

Daca da, e ok pentru gaming?

Ideea e ca am avut o experienta ft proasta cu Lenovo LOQ i7 16gb ram 4060 8gb, se strica foarte repede.

Daca nu, ma gandeam si la Laptop Gaming ASUS TUF A15 FA507XI cu procesor AMD Ryzen™ 9 7940HS pana la 5.20 GHz, 15.6", Full HD, IPS, 144Hz, 16GB, 1TB SSD, NVIDIA® GeForce RTX™ 4070 8GB GDDR6?

Astept raspuns!

Răspuns Câştigător
| Lupic?27 a răspuns:

Ciudat, stiu ca LOQ sunt laudate!
Mergi la sigur cu ASUS ala, e bun dar mai depinde si sistemul de racire si materialul din care este construit.
Ia da-mi un link sa-l vad.

| lionpower explică (pentru Lupic?27):

Sincer, nu il recomand deloc LENOVO LOQ.
Asa cum am zis, era i7 13th gen, 16gb ram, 1tb ssd, rtx 4060 8gb.
Jucam Hearthstone si brusc s-a stins si nu a mai functionat, laptopul a stat numai pe cooler fara guri de venitilatie acoperite.

L-am schimbat, am luat inapoi fix acelasi model si dupa 3 zile s-a intamplat aceeasi chestie. Am vazut pe eMAG la reviews ca din ce in ce mai multi oameni se vaita de aceeasi problema...

| Lupic?27 a răspuns (pentru lionpower):

Trist, Lenovo a dat rau cu bata in balta.
Da, am vazut modelul, pare super ok, ia-l!

| lionpower explică (pentru Lupic?27):

Multumesc tare mult! Zi frumoasa iti doresc!

5 răspunsuri:
| elennaionela14 a răspuns:

Nu e mai bun un playstation?