| madalin31 a întrebat:

tocmai am instalat win 7 ultimate 32bit pe laptop si acm cand am intratvpe gta imi da eroare ca nu este suficienta memorie grafica cudar inainte imi mergea, cum pot seta memoria grafica mai mare?

Răspuns Câştigător
| BogdanSVPetc a răspuns:

Nu e nici o problema. Windows 7 nu avut driver destul de compatibil pentru. placa ta video.În caz ca nu știi cum se descarca și instalează, fa următorii pași:
1.Descarca și instalează cpu-z
2.Deschide-l și du-te la placa de baza și vezi ce model e.
3.Te duci cu modelul pe google, apoi pe blog-ul producătorilor.
4.Dai undeva la suport, apoi drivere și descarci din rubrica VGA sau un alt nume legat de placa video, ex:video card.
5.Instalezi,dai restart după cum va spune și gata.
Sper ca ai înțeles, fundita?

1 răspuns:
| RaduTN a răspuns:

Ai instalat driverele? Tot ce trebuie ai instalat?