| MihaelaDart a întrebat:

Unde gasesc un tutorial sau daca stiti voi cum se face pas cu pas... Am un blog pe blogspot setat in limba romana si tocmai ce l-am inregistrat in trafic.ro, desi nu stiu unde sa adaug acel script de instalare pentru a aparea apoi pe blog. Eu l-am pus la "Pagina de design al sabloanelor pentru blogger" >-- "Adaugati CSS", desi pe blog nu-mi apare simbolul de trafic.ro, iar pe site-ul trafic la verificati instalarea, mi-a zis ca a fost facuta cu succes.

As fi vrut sa fie vizibila pe blog, poate ca nu am pus-o corect in spatiul de css al bloogerului. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| OvyBluRay a răspuns:

Intra la Sablon apoi la Editati HTMl si apoi pune codul inainte de tagul, scrie acolo primele randuri acel body iti dai seama repede acolo trebuie pus codul

| MihaelaDart explică (pentru OvyBluRay):

Multumesc! pana la urma am pus la acel html cu cateva ore inainte si mi-a aparut pe blog. Cu toate ca ma tin de cuvant si de a acorda fundita pentru ca asa este cum mi-ai spus acum.

1 răspuns: