| bradborn13 a întrebat:

Buna TPU.Va intreb care tip de memorie e mai buna dintre ddr, ddr2 si ddr3.Un prieten mi-a spus ca ddr este cel mai bun deoarece ajuta la rularea jocurilor mai rapid dar nu sunt sigur de sfatul lui.Asa ca astept parerile voaste.

Răspuns Câştigător
| Spin265 a răspuns:

Bradborn, depinde ce placa de baza ai.
DDR: placa de baza f veche memorii proaste frecventa redusa
DDR2: majoritatea PC-urilor...se gasesc cel mai des pe dual-core, memori bunicele frecvente hmm...
DDR3: memorii foarte bune, frecvente mari, daca te gandesti la ddr3 automat ia cu radiatoare....eu am corsair 2X4gb/1600 si merg ff bine
ATENTIE!
Fiecare placa de baza cu soketul ei. Adica: nu poti pune pe o placa de baza care are ddr2, sa pui ddr3... sau daca ai ddr sa pui ddr3 nu merge deci mare grija!

3 răspunsuri:
| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Ddr3

| Ghitoaica_Florentin_1998 a răspuns:

Pai gandeste-te si tu daca ddr a fost primul cum sa fie bun?laughingFace misto ddr3 e cel mai bun

| KiLl3Rady a răspuns:

Pai unlele jocuri cer ddr 2 iar unele ddr 3 iar unlele ddr deci....toate 3 sunt bune.