| VladGangstaBoy a întrebat:

Buna TPU va rog sa-mi spuneti care placa e mai buna pentru jocuri dintre urmatoarele: Placa Video MSI ATI Radeon HD 4850, PCI-E, 1GB DDR3, 256biti

Placa video VTX3D Radeon HD6750 1GB DDR5 128-bit

Placa video Sapphire Radeon HD6670 1GB DDR5 128-bit VGA

Va rog sa va argumentati raspunsul!
Ofer fuundaa!

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Daca nu stii despre ce vorbesti, nu mai raspunde doar de dragul unei "funde". Cum adica "placa video este VGA si nu este buna"? Sau "daca nu ai memorie RAM DDR5 "; pai nici nu sunt aparute pe piata memoriile DDR5.
Atata timp cat are pe placa de baza un slot PCI-e, va fi compatibil cu orice placa video PCI-e.
@VladGangstaBoy - cum spuneam si la cealalta intrebare, cea mai buna alegere este 6750-ul ala: http://bit.ly/GVX0HE

6 răspunsuri:
| Elsenior a răspuns:

Bineinteles ca cel mai bun ar fi un VTX3D Radeon HD6750 1GB DDR5 128-bit ( deoarece Placa video Sapphire Radeon HD6670 1GB DDR5 128-bit VGA este VGA deci nu este prea buna ) insa aici trebuie sa ai si rami DDR5 echipati pe calculator / laptop, daca nu ai dotarile astea nu are rost sa iti cumperi asemenea placi deci ramai tot la Placa Video MSI ATI Radeon HD 4850, PCI-E, 1GB DDR3, 256biti ( asta bineinteles daca ai DDR3 rami ) daca nu cauta un DDR2 si ceva mai mic... bineinteles nu ai specificat sistemul tau. O zi buna

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elsenior):

RAM DDR5 nu exista. Exista numai DDR DDR2 DDR3, iar DDR3 e compatibil cu DDR5

| IulianP a răspuns (pentru Elsenior):

Daca nu stii despre ce vorbesti, nu mai raspunde doar de dragul unei "funde". Cum adica "placa video este VGA si nu este buna"? Sau "daca nu ai memorie RAM DDR5 "; pai nici nu sunt aparute pe piata memoriile DDR5.
Atata timp cat are pe placa de baza un slot PCI-e, va fi compatibil cu orice placa video PCI-e.
@VladGangstaBoy - cum spuneam si la cealalta intrebare, cea mai buna alegere este 6750-ul ala: http://bit.ly/GVX0HE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saphire ( a treia)

| TupacShakur a răspuns:

A doua deoarece este mai noua are memorie gddr5, are sistem de racire activ.
uiite un link http://www.emag.ro/......186-16-20G

| IulianP a răspuns (pentru TupacShakur):

Placa pusa de tine e GDDR3, nu merita; degeaba are 2GB vRAM.

| TupacShakur a răspuns (pentru IulianP):

Ma scuzi credeam ca are ddr5 cea pusa de mine
greseala mea sad