| Sebastian_Ciupleu_1996 a întrebat:

Voi ce ati alege intre Evotab Fun, E-boda impressed e200 si Allview Alldro speed duo.

2 răspunsuri:
| Biankka a răspuns:

Buna!
Toate cele trei tablete sunt accesibile.
Despre Evotab Fun pot spune ca ma impresioneaza accesoriile cu care vine. poate fi folosit precum un GPS(vine cu toate accesoriile).E de apreciat ca e subtire si usoara si are un aspect placut.Nu vreau sa te plictisesc cu denumiri de procesoare, autonomie si restul.Se bazeaza totusi pe unul dintre cele mai populare sisteme de operare Android: ICS(Ice Cream Sandwich) 4.0.Nu are camera, dar majoritatea oamenilor nu folosesc camera tabletelor.
E-boda impressed e200 are un ecran de 7 inch(pe diagonala), la fel ca Evotab.In acelasi timp ruleaza tot Android 4.0 ICS(Ice Cream Sandwich).De data asta tableta are o camera VGA-0.3 megapixeli. Poti sa lucrezi pe ea continuu pana la 4 ore.Un minus ar fi ca nu are GPS precum EVOTAB FUN, dar nu toate tabletele dispun de el si nici de accesorii.
Allview Alldro Speed Duo are tot 7 inch, dar de data aceasta ruleaza Android 4.1(Jellybean)-cel mai nou sistem de operare de pe piata. Poti citi carti cu ajutorul lui E-book-ului.Ne intalnim cu ceva nou:2 camere:una frontala VGA-0.3 megapixeli si una in spate de 2 megapixeli.Nu are butoane fizice precum-exemplu-Evotab fun si se poate gasi in culorile negru sau gri.

Nu pot sa nu remarc ca te axezi pe tabletele romanesti.
Daca calatoresti mult cu masina cumpara evotab fun, dar nu te gandi sa faci poze.
Daca vrei sa o folosesti mai mult pentru aplicatii ia E-boda.
daca esti o fire dinamica, vrei si aplicatii si sistem de operare de ultima generatie si camera foto ia Allview.

Dintre cele 3 eu aleg Allview Alldro Speed Duo! Funda?