| Alex1231982 a întrebat:

Vreau ce sursa este necesara pentru a rula la putere maxima urmatoarele AsRock Extereme3 970 R2.0, amd fx x6 6300, gygabite amd radeon windforce 2 x R9 270x 2 GB si 2 x 4GB KingMax 1333 Mhz. Cel mai bun raspuns (link) primeste funda.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Q: de ce ai pune 2 placi video r9 270x si nu una mai buna din start(gen la banii aia te apropii de r9 290). Deoarece performanta in crossfire nu e mereu maxima in unele jocuri.
Oricum, pentru ce ai insirat acolo, un 600-700W e recomadnat.

1 răspuns:
| express11 a răspuns:

Poate un program turbo pentru procesor de pe google.