| yoyoalecs a întrebat:

Vreau pareri despre Samsung galaxy R din partea celor care il au sau l-au avut!

Răspuns Câştigător
| arual93 a răspuns:

Au acelasi sistem de operare, android v2.3 (Gingerbread), da este sesizabil lipsa display-ului super amoled, pe s2 culorile sunt mult mai vii, dar asta doar daca ai mai testat telefoane cu super amuled, sa zicem ca ar fi exact ca la televizoare, intre lcd si ledtongue. daca ai avut lcd si treci la led vei simti imediat diferenta..cam ceva de genul, dar asta nu inseamna ca nu are un display bun, e destul de okhappy.

4 răspunsuri:
| arual93 a răspuns:

As alege s2, procesor mai bun, ecranul Super AMOLED Plus, camera secundara este de 2 mp si rezolutia senzor de 8 mp, deci merita sa mai faci un efort de maxim 50 de lei decat sa regreti dupahappy bye

| yoyoalecs explică (pentru arual93):

Nu e 50 lei..pe r il i-au super ieftin de la gsm...deci nu e asa mica diferenta, cel putin acolo. Oricum am intrebat de R nu de S2

| arual93 a răspuns (pentru yoyoalecs):

Da e bun si r, eu ti-am spus ce diferente ar fi intre cele doua telefoane, oricum e un model bun, am avut ocazia sa il ''butonez'' cateva zile si am observat ca se comporta bine happy

| yoyoalecs explică (pentru arual93):

Dar ca si grafica, se observa ca nu are super amoled? Culorile se vad ca la s2? Si vreau sa te mai intreb daca are aceeasi versiune android ca s plus de exemplu.Am vazut pe youtube o comparatie intre r si s2 si la r arata dreptunghiul ala cu aplicatii deschise un pic mai vechi(ca si versiune), adica era diferit, arata altfel.

| arual93 a răspuns (pentru yoyoalecs):

Au acelasi sistem de operare, android v2.3 (Gingerbread), da este sesizabil lipsa display-ului super amoled, pe s2 culorile sunt mult mai vii, dar asta doar daca ai mai testat telefoane cu super amuled, sa zicem ca ar fi exact ca la televizoare, intre lcd si ledtongue. daca ai avut lcd si treci la led vei simti imediat diferenta..cam ceva de genul, dar asta nu inseamna ca nu are un display bun, e destul de okhappy.