| Maney31 a întrebat:

vreau sa ii fac o farsa profei mele de informatica si sa dau restart la tot LAN-ul de pe pc-ul pe care lucrez eu, cum as putea sa fac? in cmd?

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Daca pc-ul unde lucrezi tu este legat la celelalte sisteme din sala de clasa iar aici ma refer la aceeasi retea fie ea prin fir sau wlan, poti pur si simplu sa bagi in browser ip-ul routerului ( telekom - 192.168.1.1 sau 192.168.0.1 - tenda cu parola si username admin ) iar de acolo te poti juca prin toata reteaua.

| darrio2007 a răspuns (pentru Jipa95):

Si se alege cu nota mica la informatica.

| suntserios a răspuns (pentru Jipa95):

Poate macar atat i a dus capul, sa schimbe parola la router